
Schermvrij alternatief: de Toniebox
Luisterverhalen en liedjes luisteren en zelf bedienen!
Ik ben gek op alle innovatieve opties voor schermvrije momenten die ontstaan de laatste tijd. Onze kinderen zitten dagelijks even een filmpje te kijken, maar liever hebben we dat ze lekker spelen. Toch zijn ze soms ook weer even aan een rustmomentje toe, maar wil ik ze niet weer voor een scherm parkeren en heb ik ook even geen tijd of energie om stapels boekjes voor te lezen. Dan zijn dingen zoals een Toniebox ideaal!
Zelf kiezen
Mijn kinderen willen alles zelf doen, zelf bepalen en ontdekken. Ik moet dan ook vaak een ander liedje of luisterboekje aanzetten als ze eenmaal iets luisteren. Met de Toniebox kunnen ze dat zelf kiezen en afwisselen. Daarnaast vind ik het leuk dat ze het apparaat zelf kunnen bedienen, want dit past goed bij de montessori visie die wij inspirerend vinden. Dat zelf laten doen geeft jou als ouder wat rust. Een kind dat de vrijheid krijgt om zelf te bepalen, te kiezen en te bedienen, kan dingen over zichzelf ontdekken, oefenen met verantwoordelijkheid, zelfstandigheid en authenticiteit. Zelf een mening vormen en je vrij voelen om te kiezen vergroot ook het zelfvertrouwen.
Zelf bedienen
De Toniebox is gemaakt van zacht materiaal, waardoor hij niet alleen knuffelbaar is, maar ook een stootje kan hebben. Je hoeft geen laptop, boom box of tablet achter te laten op de kamer van je kind als hij even een rustmomentje heeft. Tonies zijn de poppetjes die je op de Toniebox plaatst. Deze beginnen meteen met afspelen zodra je ze op de bovenkant zet. Ze pauzeren enkele minuten als je ze er vanaf haalt.
Het blijft goed zitten met een magneet, dus het valt er niet zomaar vanaf. Ze kunnen er echt mee op schoot knuffelen, want de Toniebox is zacht en daardoor ook meteen ''hufter''-proof. Harder en zachter zetten kunnen ze doen via de oortjes op het apparaat en een liedje of luisterverhaal skippen doe je door er een mep op te verkopen. Simpel en duidelijk. Ik vind dit zo’n leuk ding.

Creative-Tonie
Wij hebben er voor gekozen om zelf hun favoriete boeken op te nemen op de Creative-Tonies. Dit gaat heel simpel met de app. Ook ooms, tantes, een lieve vriendin en opa en oma hebben dit gedaan. Ze konden dit doen met de app vanuit hun eigen huis en wij konden het dan op de Creative-Tonie zetten. Zo kunnen ze luisterboekjes luisteren die voorgelezen zijn door hun favoriete mensen of mensen die ze weinig zien en dus soms missen.
Laatst hebben we boeken bij de bieb gehaald. Inmiddels zijn deze alweer terug, maar wij genieten nog volop van de verhaaltjes die we hebben opgenomen. Toniebox heeft op dit moment nog geen Nederlandse Tonies te koop (komen eraan), maar wel een aantal luisterverhalen die je gratis op je Creative-Tonie (er zit er ook eentje bij een box) kunt uploaden. Zo maak je zelf jouw Nederlandse Tonies tot die ook verkrijgbaar zijn. F. (5jr) en S. (2,5jr) zijn echt dol op hun Toniebox!
Fantasie en verbeelding
Door niet naar een scherm of boek met plaatjes te kijken wordt de fantasie van je kind enorm gestimuleerd. Ze bedenken zelf de plaatjes bij het verhaal, hoe de figuren eruit zien en de omgeving waar het verhaal zich in afspeelt. Mijn kinderen genieten daar enorm van en zien het hele verhaal voor zich, zelfs ook al hebben ze het boek nog nooit gezien.

Eindeloos plezier
Liedjes, verhalen, luisterboeken en zelf ingesproken boeken; alles kan met de Toniebox en daardoor gaat hij lang mee en kan hij ook aan de leeftijd van je kind worden aangepast. Toniebox groeit mee en is vanaf 2 jaar en daarna jarenlang te gebruiken. Ook de liedjes Tonie (het biggetje) is erg favoriet hier. Deze zingt allerlei dierenliedjes in het Engels en die zingen ze nu al volop mee!
Ik zeg; top apparaat en ben oprecht heel blij dat we hem hebben. Hij wordt sinds we hem hebben al een paar weken dagelijks gebruikt en ze doen dat dus helemaal zelfstandig. Echt een aanvulling hier op de schermvrije producten die we al gebruikten, maar deze staat oprecht toch wel echt op nummer één.
Je krijgt t/m 28 november 2022 20% korting op een bundel met de code BF20 via deze link.

Deze blog is geschreven in samenwerking met Tonies.
De autistische bonusmama
Hallo! In je blog schrijf je dat de nederlandse tonies eraan komen, weet je toevallig ook ongeveer waneer? Wij hebben de toniebox al maanden op het oog voor de kleine maar dan wel graag in het nederlands haha
Anoniem
Hi,
Anoniem
Hi, helaas zijn die er nog niet. Enkel de Nijntje versie. Wij spreken ze tot nu toe zelf in. We hebben er zelfs eentje met moppen die door de kids zelf zijn ingesproken.
Anoniem
Wij hebben nu Pp