• Kind
  • Voeding
  • eten
  • baby
  • kind
  • Horeca
  • verbannen

Baby’s uit Horeca verbannen

Denk je eindelijk leuk met het hele gezin uit eten te gaan, gaat het hele feestje helaas niet door. Waarom? Omdat de manager van het restaurant je eruit heeft gekickt. Waarom? Schijnbaar bezorgen je kinderen voor “overlast”. Opmerkelijk..aangezien je nog geen 5 minuten binnen bent.

Als het aan Amerikaanse restaurant eigenaren ligt, komen kinderen helemaal niet meer restaurants binnen. In de VS hanteren steeds meer restaurants een kinderverbod. Dit houdt in dat ouders met hun kinderen, niet meer die restaurants in mogen.

Over het algemeen wordt het door niemand als plezierig ervaren als je rustig aan je tafel wilt eten, maar steeds onderbroken wordt door het gehuil van het kind aan de andere tafel. Huilende baby’s, kinderen die uit verveling onder de tafel kruipen en het -Sam pakt de knuffel af van Lisa, Lisa grijpt naar de knuffel en geeft Sam een dreun- spelletje, zijn vervelende hindernissen voor een avondje uit. Een algemeen kinderverbod in restaurants op Nederlands bodem zou toch voor veel ophef zorgen. Want misschien pakt een andere Sam de knuffel af van Lisa, maar geeft Lisa nooit een dreun aan Sam. Als je het eerste voorbeeld generaliseert, heb je het al gauw over discriminatie ten opzichte van ouders met kinderen. Volgens het Expertisecentrum Leeftijd is een dergelijk verbod in strijdt met de wet. Vooralsnog heeft een restaurant in Rotterdam een bord aan de voordeur hangen die aangeeft dat kinderen onder de 12 jaar niet welkom zijn.

Waar er 1 is volgen er al gauw anderen. Het kan zo zijn, dat er in de toekomst nog meer Nederlandse restaurants een kinderverbod invoeren. Zo’n kinderverbod heeft voor een restaurant voor en nadelen. Een “voordeel” is dat mensen die geen kinderen wensen aan de tafel naast hen, hun zin krijgen. Nadeel is natuurlijk dat daarmee een hele groep bezoekers niet meer welkom is. Voor ouders heeft dit vooral nadelen. Als je kinderen meeneemt naar een restaurant, hoeft dit niet gelijk te betekenen dat anderen overlast zullen ervaren.

's avatar
5 maanden geleden

Waarom zou het een probleem zijn dat iemand aangeeft met wie hij wel of niet zaken doet? Als ouder snap ik best dat andere mensen andere doelstellingen hebben als ik heb. En bij een ondernemer die mijn klandizie wel wil hebben is er ook duidelijk dat er wat ongemak mogelijk is zoals een huilbui ofzo.

's avatar
5 maanden geleden

Terecht, uit eten moet genieten zijn, met te kleine kinderen die met hun aanwezigheid de ruimte terroriseren omdat ouders niet meer opvoeden en bijvoorbeeld laten gillen en door het restaurant laten rennen!

's avatar
5 maanden geleden

eens, .......helemaal klaar mee

Hi! Praat je ook mee met postauthor?

Sharing is caring! Deel ook jouw ervaring of mening over dit onderwerp.

Pssst... Ben je er nog?

Er staan nog meer inspirerende verhalen op je te wachten! Maak nu gratis een account aan of log in om verder te gaan.

Nooit meer iets missen van Mamaplaats?

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!

Hi! Laat je ook een reactie achter bij Mamaplaats?

Of praat mee en deel direct jouw ervaring of mening!

Heb je ook een verhaal of tips om te delen?

Start dan nu je eerste post! Een story, forumtopic of poll plaatsen kan ook.