Snap
  • Baby
  • prematuur
  • Stilgeboren
  • briefaanHenry
  • babyhenry

Afscheidsceremonie 19 november 2021

Brief aan Henry: afscheidsceremonie

Lieve Henry,

Net heb ik je welkom geheten, nu moet ik jammer genoeg afscheid van je nemen. Pappa en ik weten heel veel wel van je, zoals je tijdens het welkom en tijdens de zwangerschap hebt gehoord. Maar we weten ook heel veel niet van je. We zullen nooit weten of je nu pappa’s krullen of mamma’s slag hebt. We zullen nooit weten hoe je stem klinkt en of je kuiltjes in je wangen hebt tijdens het lachen. Er zijn woorden die bij het ouderschap horen, die voor ons veel te snel aan ons voorbij zijn gegaan.

Groeien, een woord wat bij het ouderschap hoort. Iedereen heeft ons verteld te genieten omdat kinderen veel te snel groeien. We hebben ieder moment van je genoten, en we hebben je op echo’s zien groeien. Maar we zullen nooit je peuterpuberteit, eerste schooldag, puberteit of trouwdag meemaken. Aan je voeten en handen te zien tijdens je geboorte, houden pappa en mamma ervan te geloven dat je een boom van een vent had mogen worden. We hebben je tijdens de echo’s zien groeien, maar zullen je nooit op zien groeien.

Karakter, een woord wat bij het ouderschap hoort. Van andere ouders horen we dat geen enkel kind gelijk is. We weten dat je eigenwijs bent, maar we zullen nooit weten of je net als pappa een echte gentlemen bent en of je net zo’n kusjesmonster bent als hij vroeger was. We zullen nooit weten, of je net als mamma graag kletst en iedereen helpt.

Opvoeden, een woord wat bij het ouderschap hoort. Je opa’s en oma’s hebben ons verteld dat dat niet makkelijk is. Lieve Henry, we hadden je zo graag geleerd van de wereld te houden en altijd je beste beentje voor te zetten. We hadden je op willen voeden als een beleefde jongeman met hart voor de wereld en die het beste ziet in alles. Maar we zullen je nooit op mogen voeden.

Loslaten, een woord wat bij het ouderschap hoort. Je hoort altijd dat een moeder haar kinderen los moet laten. Ooit had ik dat van plan geweest met jou, voor het eerst tijdens het leren fietsen, in de hoop dat je zelf in evenwicht rechtdoor zou gaan. Later had ik je vaker los willen gaan laten. Alleen naar de middelbare school fietsen, alleen avondjes uit en op een gegeven moment had ik je geholpen met klussen in je eerste eigen huisje. Veel te vroeg moeten wij jou loslaten.

Liefde, een woord wat bij het ouderschap hoort. Het is ons vaak verteld dat met iedere lach die jij naar ons lacht, onze liefde groeit. Afgelopen zaterdag toen ik jou perfecte lichaam met 10 vingers en 10 teentjes, twee voeten en twee beentjes in mijn armen had, werd ik overspoeld door een warm, trots en beschermend gevoel. Er was even geen verdriet, even was ik volledig verliefd op jou schoonheid. Toen we wisten dat we zwanger waren is de grootte van mijn hart vermenigvuldigd. Nu woon je in mijn hart en ook daar zal mijn liefde iedere dag groeien. Liefde het enige woord wat bij het ouderschap hoort, wat wij niet hoeven te missen.

Lieve Henry Anthony Cornelis Hollink,

Second star to the right and straight on till morning. May we meet again.

Liefs pappa en mamma

Hi! Praat je ook mee met postauthor?

Sharing is caring! Deel ook jouw ervaring of mening over dit onderwerp.

Pssst... Ben je er nog?

Er staan nog meer inspirerende verhalen op je te wachten! Maak nu gratis een account aan of log in om verder te gaan.

Nooit meer iets missen van Mamaplaats?

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!

Hi! Laat je ook een reactie achter bij Esmee96?

Of praat mee en deel direct jouw ervaring of mening!

Heb je ook een verhaal of tips om te delen?

Start dan nu je eerste post! Een story, forumtopic of poll plaatsen kan ook.