unieke babynaam foto van opa en kleinzoon

Beeld: Canva

Maya: “Mijn kleinzoon is waarschijnlijk de enige in Nederland met deze naam” 

Author Picture
Redacteur

Toen mijn kleinzoon in 2010 werd geboren, viel zijn naam meteen op. Vooral omdat bijna niemand wist hoe je hem moest uitspreken. Zestien jaar later is dat nog steeds zo. En ik ben er zelfs van overtuigd dat hij nog altijd de enige jongen in Nederland is met deze naam.

“Mijn zoon wist het al jaren”

Mijn jongste zoon zei vroeger altijd: ‘Als ik later een zoon krijg, weet ik al hoe hij gaat heten.’ Pas toen hij veertig jaar was, werd hij vader. En inderdaad: hij gaf zijn zoon precies de naam die hij al die jaren in zijn hoofd had. Zijn naam werd Brightner.

Een onbekende naam 

Veel mensen spreken zijn naam nog steeds verkeerd uit. In het begin viel dat natuurlijk op, maar inmiddels ben ik er wel aan gewend. Brightner is nu zestien jaar en volgens mij is hij nog steeds de enige jongen die zo heet.

Een unieke naam

Hij is geboren in 2010. Voor zover ik weet, is er dat jaar maar één kindje met de naam Brightner ingeschreven. Dat maakt zijn naam wel heel bijzonder. Na al die jaren blijven mensen vragen hoe je zijn naam uitspreekt of waar de naam vandaan komt. Maar voor ons hoort hij gewoon bij Brightner. We kunnen ons eigenlijk geen andere naam meer voorstellen.

Op zoek naar nóg meer opvallende babynamen? Deze moeder koos een ouderwetse naam en krijgt daar nog elke dag complimenten over.

Heb jij ook een bijzonder verhaal over de naam van je (klein)kind? We horen graag jouw verhaal via info@mamaplaats.nl!

positieve stuitbevalling foto van demi en baby
Lees ook

Demi hoorde alleen maar horrorverhalen over een stuitbevalling, tot ze het zelf meemaakte

Marieke Melissen

Mamaplaats Redactie

Al mijn artikelen

schoonmaker ziekenhuis foto van kind in ziekenhuis
Rubrieken

Katrien: “Mijn zoontje had één grote held in het ziekenhuis en dat was niet de dokter”

nieuwe vriendin ex eindmusical illustratie van stoelen
Uitgelicht

Iris: “De eindmusical van mijn dochter liep door één persoon uit op een compleet drama”

verlies van een kind foto van miles en erica
Persoonlijk

Ik verloor mijn zoontje Miles (4): “Rouw is liefde die nergens meer naartoe kan” 

Reacties

Heb jij hier iets over te zeggen? Deel het hieronder.

Bekijk 8 reacties
  1. Goedemiddag.
    Mijn naam is Marriâ.
    Nog nooit iemand tegen gekomen met dezelfde naam
    Ik ben bijna 74 jaar

  2. Ik denk niet dat een kind er een plezier mee doet om een naam te krijgen die voor andere kinderen raar of lastig is uit te spreken

  3. Ik denk niet dat je een kind er een plezier mee doet om een naam te geven die voor andere kinderen raar is of lastig is uit te spreken

  4. Hallo mensen mijn kleinzoon heeft ook een aparte naam de enige in Nederland Scofield daar ben ik ook trots op

  5. Ik vind Brightner een mooie naam en als je een beetje engels spreekt, lijkt het mij niet zo moeilijk uit te spreken. Ja hoe je het uitspreekt lees ik niet terug. Maar op ze engels is het mooi.

    Mijn kleindochter heet Giuliana. Ook een aparte en voor mensen lastig uit te spreken naam. Maar je spreekt het uit als Djuliana

  6. Mijn oudste zoon (2015) heeft ook een naam die ik nergens anders gehoord heb. Hij heet Adeo (klemtoon op e). Toen ik hem las, samen met de betekenis: gegeven door God… was ik meteen overtuigd.
    Ik houd van unieke namen. In mijn keuze vond ik schrijfwijze belangrijk. Als je het ziet staan, moet meteen duidelijk zijn wat er staat en hoe je het zegt.

  7. Lijkt me ook dat Brightner niet vaker voorkomt. Het is een geheel verzonnen naam. In het Engels kom je de naam Bright nog wel tegen, maar Brightner is een zelf gefabriceerde naam zonder betekenis.

Geef een reactie

WhatsApp
Facebook
X
LinkedIn
Email