Beeld: Canva

Opnieuw femicide: zwangere moeder doodgeschoten door partner

Author Picture
Redacteur

Een 32-jarige zwangere vrouw is zaterdagavond overleden nadat haar partner haar eerder deze week neerschoot. De man pleegde daarna zelfmoord. Dit drama laat opnieuw zien hoe groot het probleem is van partnergeweld en femicide in Nederland.

Schietpartij in flat 

De schietpartij vond donderdagavond plaats in een flat. Bewoners van het gebouw hoorden meerdere schoten en belden direct de politie. Agenten troffen de zwaargewonde vrouw aan op de galerij. Ze werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht en vocht nog dagen voor haar leven, maar overleed zaterdagavond aan haar verwondingen. Haar partner werd naast haar gevonden en bleek zichzelf van het leven te hebben beroofd. De vrouw had twee kinderen uit een eerdere relatie en was bovendien zwanger: hartverscheurend.

Steeds luidere noodkreet over femicide

Deze gebeurtenis wakkert opnieuw de discussie aan over femicide (het doden van vrouwen om hun geslacht) en partnergeweld in Nederland. Actiegroepen en hulporganisaties roepen al langer dat vrouwen beter moeten worden beschermd en signalen van huiselijk geweld sneller moeten worden opgepikt. De vreselijke gebeurtenis in Sneek laat zien hoe belangrijk het is dat dit gesprek doorgaat, en dat er meer aandacht en steun komt voor vrouwen die zich onveilig voelen in hun relatie.

Lees ook

Baby van twee maanden opgesloten met broertjes en zusjes: “moesten eten uit de vuilnisbak”

Marieke Melissen

Mamaplaats Redactie

Al mijn artikelen

Praat met mij in de community

Nieuwtjes

Nieuw onderzoek: hoe eerder je begint met snoep, hoe slimmer je kind wordt

versnipperde meivakantie foto van leeg klaslokaal
Nieuwtjes

Ouders nog steeds gefrustreerd over meivakantie: “Dit is niet te doen”

foto van bridget maasland moeder
Nieuwtjes

Bridget Maasland neemt volgers mee in zware strijd van haar moeder “Ik wil niet janken…”

WhatsApp
Facebook
X
LinkedIn
Email