kopen zonder kijken jip en britte

Beeld: Instagram – Brittevanweert

Kopen Zonder Kijken-stel beleefde nachtmerrie tijdens zwangerschap: “Dit had de arts nog nooit gezien”

Author Picture
Redacteur

Een nieuw huis zoeken is spannend. Maar als je net een medische rollercoaster achter de rug hebt met je baby, voelt het ineens als meer dan alleen verhuizen. In de eerste aflevering van Kopen Zonder Kijken maken Jip en Britte een nieuwe start, na een periode die ze nooit meer zullen vergeten.

Nachtmerrrie

Tijdens de zwangerschap van hun dochter Belle ging het mis. Bij een groei-echo rond 27 weken bleek dat er iets ernstig aan de hand was. Belle had een zeldzame afwijking: een hydrothorax. Daarbij hoopt zich veel vocht op in de borstholte, waardoor longen en hart in de verdrukking kunnen raken. 

“Het was echt heel erg schrikken”, vertelt Britte. De arts gaf zelfs aan dat hij dit in zijn carrière nog niet eerder had gezien. Na de geboorte moest Belle vechten voor haar leven. Inmiddels gaat het goed met Belle. En juist haar herstel maakt dat Jip en Britte vooruit willen kijken.

Een nieuw begin

Hun wens is verhuizen naar de regio Leiden. En niet zomaar: Britte heeft gesolliciteerd bij het ziekenhuis dat hun dochter redde. Een plek die voor hen symbool staat voor dankbaarheid en een nieuw hoofdstuk. Met een budget van 550.000 euro zoeken ze een huis van minimaal 110 vierkante meter, drie slaapkamers en een werkplek. Uiteindelijk wordt er een woning gekocht in Lisse voor 527.600 euro. En dan begint het tweede spannende deel: de verbouwing.

wiegendood social media
Lees ook

Experts waarschuwen: hierdoor vergroot social media het risico op wiegendood

Nog meer goed nieuws

Tijdens de verbouwing volgt er nóg een verrassing die alles in een ander licht zet: Britte blijkt opnieuw zwanger. En niet zomaar, het is een jongetje! Na alles wat ze met Belle hebben meegemaakt, voelt deze zwangerschap extra kwetsbaar en bijzonder. Presentator Chantal Janzen mag zelfs aanwezig zijn bij de echo. Wanneer duidelijk wordt dat alles er goed uitziet en ze het geslacht horen, houdt ook zij het niet droog. “Ik begon te janken toen ik het zag”, vertelt ze. 

Marieke Melissen

Mamaplaats Redactie

Al mijn artikelen

Praat met mij in de community

open relatie na kinderen illustratie van een lingerie setje
Nieuwtjes

Tussen de Lakens met Soraya (40): “Sinds kort hebben mijn man en ik friends with benefits”

wiegendood social media
Nieuwtjes

Experts waarschuwen: hierdoor vergroot social media het risico op wiegendood

bonnie blue
Nieuwtjes

Zwanger na seks met 400 mannen: dit is wat er speelt rondom Bonnie Blue

Add a comment

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

WhatsApp
Facebook
X
LinkedIn
Email