Beeld: Canva

Tussen de lakens met Sanne (34) en Mike (36): “Seks op een surfboard midden op zee”

Author Picture

Mama zijn is zwaar. Seks hebben? Dat is een apart level. Kinderen, een druk huishouden en een lijf dat nooit meer hetzelfde is… klinkt bekend? Tijd om eerlijk te zijn: ja, je mist soms die sexy vibes van vroeger, en ja, dat merk je in bed. In Tussen de Lakens praten moeders zonder filter over alles wat er onder de lakens gebeurt: de gênante momenten, de stiekeme fantasieën én de momenten dat het wél geweldig voelt.

Deze week: Sanne (34) en Mike (36) zijn acht jaar samen en wonen met hun dochtertje van bijna twee in Amersfoort.

Van een 9 naar een 7,5

Over hun seksleven van vroeger zijn ze duidelijk: dat kreeg een dikke 9. “We deden het echt overal. Hotels, spontaan na feestjes en zelfs een keer in een pashokje van de Zara.”

Nu geven ze hun seksleven een 7,5. “Minder spannend misschien, maar wel intiemer. We kennen elkaar beter en voelen ons veilig bij elkaar. Alleen is seks nu iets wat soms bewust gepland moet worden.”

Gemiddeld hebben ze één keer per week seks. “Soms vaker als we ineens energie hebben. Soms ook twee weken niet, vooral als onze dochter slecht slaapt.”

Na de bevalling veranderde er veel. “Ik voelde me totaal niet mezelf. Moe, onzeker en vooral moeder. Seks stond echt onderaan mijn lijstje.” Volgens hen duurde het best lang voordat ze elkaar daarin weer terugvonden. “We dachten allebei dat het aan ons lag, terwijl we eigenlijk gewoon uitgeput waren.”

Praktische gesprekken een afknapper?

Wie meestal het initiatief neemt? “Mijn partner. Ik zit vaak nog helemaal in mijn hoofd met lijstjes, opvangdagen en alles wat geregeld moet worden.” Hun grootste afknappers zijn inmiddels ook totaal anders dan vroeger. “Vieze adem staat hoog op de lijst, maar praktische gesprekken tijdens seks zijn misschien nog erger. Niks maakt een moment sneller kapot dan praten over luiers of boodschappen.”

We slopen midden in de nacht het bos in, letterlijk een paar meter van de tenten vandaan

Gekste plek?

De gekste plek waar ze ooit seks hadden, was tijdens een surfkamp in Spanje dat ze samen hosten. “We slopen midden in de nacht het bos in, letterlijk een paar meter van de tenten vandaan. Iedereen lag te slapen en wij dachten alleen maar: snel en stil zijn.” Achteraf vinden ze het vooral hilarisch. “Als iemand toen uit zijn tent was gekomen, waren we echt gezien.”

Seks in zee

Qua fantasieën zijn ze het verrassend snel eens. “Seks op een surfboard midden op zee staat echt nog op onze wishlist. Gewoon tijdens zonsondergang, in warm water, alsof we in een veel te sexy vakantiecommercial zitten.” Of het praktisch haalbaar is, weten ze zelf ook niet helemaal. “Waarschijnlijk vallen we er na drie seconden vanaf, maar het idee alleen al vinden we leuk.”

Hun belangrijkste les

Wat ze andere ouders willen meegeven? Vooral dat het normaal is als je seksleven verandert zodra je kinderen krijgt.

“Online lijkt het soms alsof iedereen nog steeds perfecte date nights en spannende seks heeft, maar in werkelijkheid ben je vaak gewoon moe. En dat is oké.”

Volgens hen hoeft intimiteit ook niet altijd groots of perfect te zijn. “Soms is goede seks gewoon eindelijk een slapend kind, geen wasmand op bed en allebei nog nét wakker genoeg zijn.”

* De namen zijn gefingeerd. De moeder in dit artikel deed anoniem mee aan onze enquête.

Wil je ook jouw verhaal doen? Vul dan hier de enquête in!

babynaam beste vriendin foto van baby in mandje
Babynamen

Ik krijg plaatsvervangende schaamte van de babynaam van mijn beste vriendin

Lifestyle

Fans van ‘Op zoek naar Marlotte’ kunnen opgelucht ademhalen: er komt tóch een vervolg

voedselbank gezin kinderen schaamte familie samen op strand
Uitgelicht

Het Huishoudboekje van Samantha: “Onze kinderen schamen zich dat we naar de voedselbank gaan”

Reacties

Heb jij hier iets over te zeggen? Deel het hieronder.

Geef een reactie

WhatsApp
Facebook
X
LinkedIn
Email