vrouw zwanger buik

Beeld: Canva

De Huisboerin: “Had ik maar meer genoten van mijn zwangerschap”

Author Picture

Nu de dochter van mamablogger de Huisboerin geboren is, kijkt ze terug op die intense periode – vol gemis, maar ook met dankbaarheid. In haar blog neemt ze je mee in haar reflectie over loslaten, accepteren en opnieuw leren genieten van de kleine dingen. “Nu, achteraf, had ik het zo graag anders willen doen”

Regenboogbaby

“Zoals te lezen is in mijn vorige blog, hebben wij in maart 2024 een miskraam gehad. Inmiddels zijn wij de gelukkige ouders van ons prachtige kleine meisje Bo, onze regenboogbaby. Ondertussen is ze alweer ruim vijf weken oud – het gaat echt veel te snel!

Nu ik een beetje mijn weg heb gevonden in het moederschap, denk ik vaak terug aan mijn zwangerschap. Een periode die ik niet snel zal vergeten. De eerste tijd was ik enorm depressief, daarna kreeg ik veel lichamelijke klachten. Aan het einde van mijn zwangerschap kreeg mijn moeder de diagnose borstkanker en kregen wij weer contact met mijn broer, die helaas al enige tijd een alcoholverslaving had (hij is nu in herstel). Als klap op de vuurpijl kreeg mijn schoonvader twee weken voor mijn uitgerekende datum een herseninfarct. Tel daar het overlijden van mijn schoonmoeder vorig jaar, onze miskraam en een mentale uitdaging bij op, en het genieten voelde vrijwel onmogelijk.

de Huisboerin: “Ondanks mijn verleden met anorexia had ik intenser willen genieten van het groeien van mijn buik”

Meer genieten van de zwangerschap

Nu, achteraf, had ik het zo graag anders willen doen. Tuurlijk waren er momenten dat ik trots naar mijn buik keek en blij werd van het getrappel, maar ik had intenser willen genieten. Intenser willen genieten van alle kleine dingen. Ondanks mijn verleden met anorexia had ik intenser willen genieten van het groeien van mijn buik, van alle keren dat wij naar het hartje mochten luisteren en van iedere echo waarop wij onze kleine droom steeds groter zagen worden.

Lees ook

De huisboerin: “Opnieuw zwanger na een miskraam”

Ik kan mijn eerste voldragen zwangerschap nooit meer overdoen. Ik zal nooit meer voor de eerste keer zwanger worden en mijn buik voor de eerste keer zien groeien. Ik zal nooit meer voor de eerste keer het hartje horen en nooit meer voor de eerste keer onze droom zien groeien. We kunnen de tijd niet terugdraaien – en soms is dat maar beter ook – maar voor nu baal ik ervan, en dat mag. Ik mag even balen dat het is gelopen zoals het is gelopen, maar daarna moet ik me weer focussen op onze prachtige dochter, die zo snel groeit. Onze dochter die mij intens gelukkig maakt. De eerste keren met Bo kan ik ook niet overdoen, dus kan ik daar maar beter volop van genieten.

En gelukkig hebben we de foto’s nog…

Leuk als je me ook volgt op Instagram via @dehuisboerin ♥️🙏”

Dit is een verhaal van de Huisboerin

Een jonge moeder die met open hart en eerlijke woorden vertelt over het moederschap, verlies, herstel en het vinden van rust in een turbulente tijd.

Lees verder onder de advertentie
Lees verder onder de advertentie

OOK INTERESSANT

Bekijk alles

Kinderwens

Als zwanger worden langer duurt dan gehoopt: Yara’s verhaal

Persoonlijk

Deel 3 – De afspraak bij de fertiliteitskliniek

Persoonlijk

Alles stond even stil, voordat gelukkig jouw leven uiteindelijk dan toch echt begon