Snap
  • Verlies
  • brussen
  • liefde
  • Overledenkind
  • oudersoverledenkind

1 team 1 taak

Maar nu zo alleen

De meest gestelde vraag is 

Hoe gaat her?

Ja uhm geen idea( daarom reageer ik vaak niet)

Volgende vraag 

Hoe gaat het met Lotte?


Ja dat is ingewikkeld..

Het begin was moeizaam.

Veel boos veel slaan , vooral bij mij maar ook regelmatig bij Nick.

Volgende fase is inmiddels aangekomen.

Iets minder vaak boos.

Maar nu is het broek plassen, broek poepen , bedplassen.

Het is ingewikkeld. Naast ons eigen rouw proces hebben we een rouw proces van een kind van 5 te begrijpen.. maar ook mee leren om te gaan.

Waar het op school harstikke goed ging, krijgt ze daar nu ook natte of vieze broeken.

Zo ingewikkeld!

Ja het is een vorm van stress, dat begrijpen  wij . Helaas is deze situatie niet haalbaar en moet er wel wat gebeuren. 

We komen terecht bij de kinderarts voor de poep en plas poli. Spannende tijd, want eerlijk Ja ik ben blij dat we naar een gespecialiseerd iemand kunnen, maar het is wel terug naar het ziekenhuis. Waar precies een jaar geleden alles is begonnen.


HOe gaat Lotte dit oppakken? We gaan het mee maken. 




Voorbereiding op 5 april

We hebben toestemming van avonturenboederij Molenwaard om daar een mooie boom te planten!

Ook krijgen wij een boom gedoneerd van boom kwekerij aantjes. Deze vriendelijk man zegt 

Ik heb 7 kinderen, ik weet niet hoe het is om deze te missen. Maar een boom kan ik missen.

Deze man is goudwaard. Als je zoveel kan zeggen in 1 zin, dan ben je echt een mooi mens.



Het eerste jaar bijna voorbij

Ja we zijn inmiddels bijna het eerste jaar voorbij

Het eerste jaar waarvan iedereen zegt dit is het moeilijkste.

Het eerste jaar met alle eerste dingen.

Ik ben benieuwd of het daarna anders voelt.

Ergens hoop je natuurlijk dat er een last van je af valt en dat op eens alles vanzelf gaat.

Laten we die hoop maar direct weg nemen. Of het nou 11 of 14 maanden geleden is, dit maakt geen verschil volgens mijn mede rouwmaatjes. Gelukkig heb ik deze contacten opgedaan en hoef ik niet het wiel helemaal zelf uit te vinden. En hebben we steun bij elkaar!


En hoe nu verder

Ik ben zo blij dat we een goede therapeut hebben , dat Nick en ik samen zijn gegroeid, en dat we nu stukje bij beetje een klein beetje meer ruimte krijgen om Lotte te begrijpen en dat we naast alle leuke dingen doen ook haar nu vaker moeten leren om alleen te spelen. En dit word ons niet in dank afgenomen.

Opzich volkomen logisch als je bijna 3 j lang een zusje hebt, altijd samen speelt en heel veel samen bent. Altijd zo veel lol hebben en hele spellen met veel interactie met elkaar beleefd, is het alleen spelen ook wel eenzaam!


Daar in tegen komen de moeilijke vragen ook.

Mama wanneer krijg ik een broertje of zusje? Dan noemen we die gewoon Esmee....

Mama als jullie dood gaan dan wil ik niet alleen in dit huis blijven wonen...

Mama jullie zijn toch al oud?  Worden jullie ook een sterretje?


We hebben haar gister meegenomen naar de herdenkdienst in het prinsesmaxima, we zijn nog langs de IC kamer gegaan bij WKZ dit wilde Lotte graag.

Verder proberen we haar mee te nemen in de tijd dat het nu bijna een jaar geleden is, en dat we er een mooie dag van gaan maken samen.

En we proberen haar ondertussen bij te brengen dat wij niet zomaar dood gaan, (maarja waar doe je goed aan want tenslotte weet je dit nooit?!)


Mamaplaats's avatar
1 maand geleden

Heel veel sterkte gewenst. ❤

Hi! Praat je ook mee met postauthor?

Sharing is caring! Deel ook jouw ervaring of mening over dit onderwerp.

Pssst... Ben je er nog?

Er staan nog meer inspirerende verhalen op je te wachten! Maak nu gratis een account aan of log in om verder te gaan.

Nooit meer iets missen van Mamaplaats?

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!

Hi! Laat je ook een reactie achter bij Bonnyyyyyy?

Of praat mee en deel direct jouw ervaring of mening!

Heb je ook een verhaal of tips om te delen?

Start dan nu je eerste post! Een story, forumtopic of poll plaatsen kan ook.