
Beeld: Madita Mikkers
Heb jij een kinderwens? Was een van de eerste vragen die ik stelde toen ik serieus ging daten met mijn huidige partner. Mijn grootste wens was altijd al om moeder te worden en het liefst nog voor mijn 30ste als dat ons gegund is.
We woonde net in ons koophuis toen we besloten dat ik zou stoppen met de anticonceptie (de nuvaring). Toen ik gestopt was kwam er maar geen menstruatie opgang. Hiervoor ben ik geregeld naar de huisarts geweest om mijn zorgen uit te spreken. Het is niet normaal als je al 6 maanden geen menstruatie gehad hebt. Altijd heb ik het gevoel gehad dat er echt iets niet klopte, maar elke keer werd ik weggewimpeld.
Ik voelde me opeens anders als anders en had veel buikpijn. Ik deed een zwangerschapstest en daar stonden opeens twee dikke strepjes, was ik zwanger? Nee dat kan niet. Ik heb geen bloeding gehad niks? Uiteindelijk ben ik zonder menstruatie spontaan zwanger geraakt. Helaas eindigde dit in een miskraam.
Het enige positieve hieraan was dat ik in elk geval “zwanger” kon worden. Maanden verstreken en na de bloeding van de miskraam kwam, niks opgang. De huisarts gaat pas wat doen als je ruim een jaar “bezig” bent om zwanger te worden. Na 11 maanden kregen we eindelijk een doorverwijzing om naar het ziekenhuis te gaan. Tijdens ons bezoek aan de gynaecoloog werd mijn grootste nachtmerrie werkelijkheid. De gynaecoloog zag meerdere eiblaasjes op mijn eierstokken.

Polycysteus ovarium syndroom (PCOS)
Madita Mikkers
Het is een aandoening waarbij er meerdere vochtblaasjes in een eierstok aanwezig zijn. Dit zorgt dat een eisprong uitblijft en de kans op een natuurlijke zwangerschap uitblijft.
Onze wereld storten op dat moment echt in. Ergens heb ik dit altijd aangevoeld, het gevoel dat mijn lichaam me zo in de steek liet doet pijn. Pijn die ik niet kan omschrijven. PCOS is gelukkig goed te behandelen met een hormoonbehandeling zei de gynecoloog, maar dat nam het verdriet niet weg. De gedachtes dat ik niet op een natuurlijke manier zwanger kon worden was verschrikkelijk. Het idee dat ik hiervoor hormonen moet gaan slikken even min.
We belanden in een fertiliteit traject, kregen te maken met miskramen, vroeggeboorten met 29.4 weken zwangerschap. Het bleef na de geboorte van ons eerste kindje nog lang onrustig in ons gezin. Meer hierover lezen? Blijf ons volgen 🤍
PRAAT MEE MET ANDERE Mama’s in de community
Kom in contact met (aanstaande) ouders, word lid van een geboorteclub en blijf op de hoogte van de ontwikkeling van je kind.
OOK INTERESSANT
Laat me slapen
Meer rust en structuur voor kinderen in december
Sinterklaas op haar manier