huishoudboekje gezin van vier

Beeld: Canva

Het Huishoudboekje van Veerle en haar gezin van vier: “Zolang hij rookt, mag hij niets zeggen over mijn kosten”

Author Picture
Redacteur

In Het Huishoudboekje nemen we elke week een kijkje in de portemonnee van een ander gezin. Hoeveel komt er binnen, wat gaat eruit en hoe zorgen ouders ervoor dat alles een beetje in balans blijft? Deze week: Veerle met haar gezin van vier (35, 32, 7 en 4 jaar). Ze omschrijven zichzelf als ‘gemiddeld’, nuchter en bewust met geld. Er wordt goed gelet op de uitgaven, maar ze vinden het minstens zo belangrijk om te genieten van wat ze hebben.

Even voorstellen

Thuis bestaat het gezin uit twee volwassenen en twee kinderen van 7 en 4 jaar. “Wij zijn echt een gemiddeld gezin,” vertelt Veerle. “Niet superzuinig, maar we leven ook niet over de top. We letten gewoon goed op onze uitgaven.”

Ze regelt het huishoudboekje zelf. “Contant geld verdelen over enveloppen werkt voor mij goed. Met pinnen raak ik het overzicht kwijt, dit geeft rust.”

Inkomsten & vaste lasten

Elke maand komt er €3.800 aan salaris binnen. Daarnaast krijgt het gezin €1.000 per maand aan kindergebonden budget en kinderopvangtoeslag.

Het gezin geeft gemiddeld €120 per week uit aan boodschappen. “We letten veel op aanbiedingen en brood koop ik vaak van de dag ervoor. Dat haal ik één keer per twee weken en vries ik in, dat scheelt echt veel. Het eten voor de katten halen we ook meteen bij de boodschappen. Verder kopen we alleen wat nodig is. Voldoende fruit in huis vinden we belangrijk, maar zo redden we het prima.”

Luiers kosten niets meer. Opvang is de grootste kostenpost: €942 per maand. De auto’s brengen verschillende kosten met zich mee. “Ik heb een auto van de zaak en betaal €300 bijtelling via mijn salaris. De gezinsauto kost ongeveer €160 per maand. Via envelopjes sparen we steeds een beetje voor het jaarlijkse onderhoud.”

Aan kinderkleding wordt €30 per maand apart gezet. Speelgoed kopen ze weinig. “De kinderen krijgen via hun budgetbinders een klein bedrag per week. Als ze iets groots willen, zetten we het op hun lijstje voor verjaardag of feestdagen.”

“Onze grootste miskoop? Het grote Frozen-poppenhuis. Staat eigenlijk alleen maar mooi te wezen”

Grote aankopen & miskopen

De duurste aankoop voor de kinderen was een nieuwe fiets voor de oudste. “Dat was nodig en dus echt waard.”

De grootste miskoop? “Het grote Frozen-poppenhuis. Staat eigenlijk alleen maar mooi te wezen.” Voor zichzelf kocht ze ooit iets dat een dure les bleek: “Een auto toen ik jong was. Ik had geen idee waar ik op moest letten. Binnen drie maanden was ’ie total loss. Heel veel geld kwijt.” De meest recente grote aankoop is de gezinsauto: een ruime stationwagen. “Ideaal, alles past erin!”

huishoudboekje gezin van vijf roze
Lees ook

Het Huishoudboekje van Sandra en haar gezin van vijf: “Door cashstuffen geen zorgen meer” 

Sparen, lessen en geldstress

Het gezin spaart €200 tot €250 per maand, verdeeld over meerdere rekeningen. Een deel van de kinderbijslag gaat naar de rekeningen van de kinderen. Op hun eigen spaarrekening staat nu €500. Vakanties kosten ongeveer €1.500 tot €2.000 per jaar. “Maar we blijven meestal dichtbij, vanwege de hond.”

Welke geldles wil Veerle haar kinderen meegeven?  “Geef geen geld uit dat je niet hebt. Denk altijd na voordat je iets koopt.” En hebben ze weleens onenigheid over geld? “Het valt mee. Ik heb draagdoeken (mijn kinderen zijn veel gedragen) en die kunnen best prijzig zijn. Mijn man rookt. Ik vond dat zolang hij rookte, hij niets kon zeggen over de kosten van de doeken. Dat gaf vroeger weleens discussies.”

Als er ineens €5.000 op hun rekening zou staan? “Dan zou ik ons huis een make-over geven. Ik ben echt uitgekeken op de inrichting.”

Marieke Melissen

Mamaplaats Redactie

Al mijn artikelen

Praat met mij in de community

kleuterjuf sinterklaas
Trending

Dagboek van kleuterjuf Floor: “De kinderen praten over niets anders dan het Sinterklaasjournaal”

Nieuwtjes

B&B-ster Dick vindt tóch de liefde “Het was gelijk vuur”

Koning zorgen dochters
Uitgelicht

Ook de koning en koningin maken zich zorgen om veiligheid dochters: “Altijd opletten”

WhatsApp
Facebook
X
LinkedIn
Email