
Beeld: Canva
In Italië is een jongen van vijftien slachtoffer geworden van mishandeling. Tijdens Halloween werd hij door leeftijdsgenoten urenlang mishandeld in de stad Moncalieri, vlak bij Turijn. De jongen, die een beperking heeft, werd opgesloten, geslagen en bedreigd.
Mishandeling jongen in Italië
Volgens Italiaanse media pakten de daders zijn telefoon af, zodat hij geen hulp kon bellen. Daarna sloten ze hem op in een badkamer en werd hij ruim twee uur lang geslagen. Zijn moeder vertelde dat ze hem ook kaal hebben geschoren en hem verwondden met een scheermesje. De jongen krijgt al begeleiding van jeugdzorg omdat hij kwetsbaar is, en het incident heeft diepe indruk op hem en zijn familie gemaakt.
Geschokt
Toen het nieuws bekend werd, waren veel mensen in het dorp woedend. Een groep inwoners wilde de dader zelf opzoeken om wraak te nemen, maar de politie wist dit op tijd te voorkomen. De hoofdverdachte, ook vijftien jaar oud, wordt onderzocht, maar is voorlopig nog niet vastgezet.
De Italiaanse politie roept op tot rust en zegt dat er zorgvuldig onderzoek wordt gedaan. In het land wordt inmiddels veel gepraat over hoe jongeren met een beperking beter beschermd kunnen worden.
Proces over het mishandelde pleegmeisje uit Vlaardingen: dit kwam naar voren op dag één
PRAAT MEE MET ANDERE Mama’s in de community
Kom in contact met (aanstaande) ouders, word lid van een geboorteclub en blijf op de hoogte van de ontwikkeling van je kind.
Dagboek van kleuterjuf Floor: “De kinderen praten over niets anders dan het Sinterklaasjournaal”
B&B-ster Dick vindt tóch de liefde “Het was gelijk vuur”
Ook de koning en koningin maken zich zorgen om veiligheid dochters: “Altijd opletten”