trouwringen illustratie

Beeld: Canva

Opgebiecht: ik heb geen energie om te scheiden

Author Picture

Na 20 jaar getrouwd te zijn, denk ik dat iedereen zich weleens afvraagt of ze nog gelukkig zijn in hun huwelijk. Maar bij mij komt die vraag steeds vaker terug. En het lijkt erop dat ik er niet meer omheen kan: ik denk dat ik niet meer gelukkig ben in mijn huwelijk. Maar ik heb ook geen energie om van hem te scheiden.

“Het idee van een scheiding, een verhuizing en alles wat daarbij komt kijken voelt als een berg waar ik nooit overheen ga komen. Dus blijf ik”

De laatste jaren leven we meer naast elkaar dan met elkaar. We doen ons ding: werk, kinderen, het huishouden. Maar echt contact, dat diepe gesprek of die spontane lachbui samen… die zijn er bijna niet meer. Vroeger hadden we die momenten nog wel, en dan verdwenen mijn twijfels weer een beetje naar de achtergrond. Maar nu kan ik me eerlijk gezegd niet meer herinneren wanneer we voor het laatst echt samen hebben gelachen.

Ook op intiem gebied gebeurt er bijna niets meer. Pijnlijk om te zeggen, maar volgens mij is de laatste keer al een half jaar geleden. Hij doet ook geen moeite meer om mij ’s avonds op te zoeken. Aan de andere kant begrijp ik dat misschien ook: waarom moeite doen als je het gevoel hebt dat het toch geen zin heeft?

En toch durf ik de stap om te scheiden niet te zetten. Niet alleen durven, ik heb er simpelweg geen energie of tijd voor. Ik word zo geleefd door het huishouden, werk, sportclubjes, vriendinnen en de kinderen. Het idee van een scheiding, een verhuizing en alles wat daarbij komt kijken voelt als een berg waar ik nooit overheen ga komen. Dus blijf ik. En schuif ik die vraag telkens weer naar achter. Maar tegenwoordig komt die steeds vaker terug. Ik vraag me af hoelang ik hem nog kan negeren.

Heb jij ook iets op te biechten? Stuur een mailtje naar info@mamaplaats.nl

Lees ook

Opgebiecht: Mijn vriend is nauwelijks betrokken bij mijn zwangerschap

WhatsApp
Facebook
X
LinkedIn
Email