Beeld: Canva

Mijn dochter heeft ADHD – Deel 1

Author Picture

Het is echt weer even geleden dat ik mijn hier een “blog” heb geplaatst, ruim een jaar geleden. Inmiddels zijn mijn dus ook mijn 2 dochters weer lekker in de weer met van alles! Wel zijn we sinds het einde van vorig jaar, met mijn jongste dochter in een traject gestapt

“We merkten aan haar dat ze vanaf groep 3 wat vast leek te lopen, ze kwam moeizaam toen gang in leren, was erg prikkel gevoelig, ”maaam mijn sokken zitten niet lekker, mijn kleding kriebelt, wat een harde geluiden”, had moeite met concentratie algemeen, en kon lekker veel kletsen en ze had ook veel moeite met stilzitten.

En met al zagen we dat dit haar leren ook belemmerde! Er was een SI-therapeut betrokken, maar voordat zij verder van start kom gaan met de therapie, had zij hiervoor een akkoord nodig vanuit de kinderarts.

Zo kwamen wij bij de kinderarts en vertelde wat we ook thuis zagen, maar ook terughoorde op school, thuis had mijn dochter ook wat last van “boze buien”.

De kinderarts vroeg of wij haar verder wilde laten onderzoeken bij een andere praktijken waarbij ze geobserveerd zou worden, en hieruit eventuele diagnoses zouden kunnen komen, we stemde in en kwamen zodoende terecht bij een kinderpsycholoog.

Hier ging gingen we in gesprek, en kwamen opnieuw in besluit om onze dochter algeheel te laten observeren, hierbij werd gekeken naar haar persoonlijk en karakter, maar ook haar intelligentie, er werden verschillende onderzoeken gedaan, en tussendoor werden er spelletjes gespeeld.

Wij als ouder waren niet aanwezig bij de onderzoeken zelf

De uitslag hiervan zou later volgen

Ook zijn wij zelf nog in gesprek geweest, en heb verschillende dingen online moeten invoeren waaronder ook om te kijken of ze ook een vorm van autisme of ADHD zou kunnen hebben, ook school werd hierin meegenomen om naar het totaal beeld te kijken voor de uitslagen.

We merkten dat er onbewust voor ons als ouder vooral best veel tijd en energie hierin ging zitten.

Een ruime maand later kregen we de uitslag van alle onderzoeken..”

Dit is een verhaal van saskia-1990

Hi,Ik ben Saskia, gelukkig getrouwd met mijn man Nicky en onze 2 mooie dochters Isa ( 9 jaar) en Pip (7 jaar) maken ons gezin compleet!

OOK INTERESSANT

Bekijk alles

Persoonlijk

Eenvlinderuitvaart: “Waarom begraaf je het?”

illustratie stoomboot sinterklaas
Persoonlijk

Drie moeders over waarom zij geen sinterklaas vieren: “Teveel verdeeldheid”

Persoonlijk

Justm: “Ik maak mezelf en dit kleintje de belofte…”

WhatsApp
Facebook
X
LinkedIn
Email