Snap
  • Kind
  • kinderarts
  • waterpokken
  • dietist
  • Sondevoeding

Waterpokken, en eindelijk de afspraak met de kinderarts.

Het is een tijd geleden dat ik wat heb geschreven. De vorige keer schreef ik dat Jonah terug moest naar de 450 ml sondevoeding om te groeien.

5 week geleden had Jonah zijn grote broer waterpokken, dus kon ik al wel raden dat Jonah de volgende zou zijn. Een zenuwachtig gevoel hoe Jonah hier doorheen zou komen, maar ik moet het maar even loslaten dacht ik. En inderdaad een week later kreeg Jonah waterpokken. Hij zat er helemaal onder.. Jonah kreeg wat koorts, en had aparte plasluiers. Ondanks dat, was de jeuk nog het ergst. Wat is het verschrikkelijk om je kinderen zo te zien krabben. Gelukkig is Jonah niet heel ziek geweest. 

Week later, Jonah weer koorts.. Vuurrode huid, niet willen eten en drinken. Dit duurde gelukkig maar 3 dagen, en hij knapte weer op. Wel was Jonah toch weer 200 gram afgevallen.. ik moet het maar los laten dacht ik. In de 3 week ging Jonah zijn gewicht op en neer. Dan weer 100 gram erbij, en dan weer 150 gram eraf.. Ik was er klaar mee. Ik heb de telefoon gepakt en eerst de huisarts gebeld. Ik heb mijn zorgen geuit en gezegd dat ik een second opinion wil. De huisarts begreep mijn zorgen gelukkig, en gaf aan dat ik dit het beste via de kinderarts kan doen ivm de informatie die ze hebben. 

Dus heb ik direct de afdeling kindergeneeskunde gebeld, ook met hetzelfde verhaal. Ze zou het doorgeven. Helaas kon het wel nog even duren, want Jonah zijn arts was met vakantie.. Dan maar even afwachten. Gisteren was dan eindelijk de afspraak met de kinderarts en diëtiste. De kinderarts was erg meelevend, en we hebben het er samen over gehad. Hij gaf aan dat die wel meer onderzoek wilt doen, als ik aangeef waar ik wil dat hij op getest wordt. Maar dit vond ik lastig. Waar moet ik zoeken? De kinderarts gaf aan dat hij al op zoveel dingen heeft geprikt, en dat het goed was. Hij vind Jonah een vrolijk, fanatiek ventje, dus gaan er geen alarm bellen rinkelen. Helaas is Jonah in gewicht niks aangekomen, en in de lengte ook niet.. Afgesproken dat ik met de diëtiste zou overleggen over andere opties ipv sondevoeding. Daar zijn we namelijk zo klaar mee, en Jonah ook. Die trekt hem de laatste tijd er steeds vaker uit.

De diëtiste belde in de middag en met haar afgesproken om te kijken of Jonah de nutri creme toetjes wilt eten. Als dit het geval is, halen we de sonde eruit. En gaan we kijken wat Jonah doet. Wel moet ik Jonah elke week wegen (dit deden we al) en kijken hoe die het verder doet. We hopen zo dat Jonah de toetjes gaat eten. En anders bedenken we een ander plan. Als ik vind dat Jonah ergens op getest moet worden, kan ik dit aangeven. Voor nu wachten we nog even af.. 

Snap
Snap
Wiandamrlene_'s avatar
2 jaar geleden

Oh jeetje wat heftig voor jullie zeg. Er is geen echo van het hart gemaakt.. astma zou inderdaad kunnen! Bedankt voor je lieve woorden.

Mama_van4's avatar
2 jaar geleden

Ik hoop dat ze alles al bekeken hebben? Echo van het hart, hartproblemen geven groeiproblemen. Astma? Bij mijn zoon merkte ik er bijna niets van maar bleek hem ongemerkt veel energie te kosten. En dan de klinische genetica, voor chromosomen onderzoek. Ga naar 1 die is gespecialiseerd in voedings en groei problemen! Wij zijn in het Sophia geweest daar en wij en kinderarts zagen niks aan onze dochter terwijl de klinische genetica direct het syndroom benoemde die ze bleek te hebben! Ik herken zo je zoektocht. Heeft hier ruim 6 jaar geduurd. Heel veel sterkte en kracht. Geef niet op! Je moeder gevoel klopt echt!

Boefkesmama's avatar
2 jaar geleden

Helemaal niet erg, maar ik herken het gevoel en de bijpassende spanning die het met zich meebrengt 😉. Ik duim enorm met jullie mee dat deze druk er op den duur af kan.

Wiandamrlene_'s avatar
2 jaar geleden

Oh oeps foutje, elke week bedoel ik. Excuses!

Hi! Praat je ook mee met postauthor?

Sharing is caring! Deel ook jouw ervaring of mening over dit onderwerp.

Pssst... Ben je er nog?

Er staan nog meer inspirerende verhalen op je te wachten! Maak nu gratis een account aan of log in om verder te gaan.

Nooit meer iets missen van Mamaplaats?

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!

Hi! Laat je ook een reactie achter bij Wiandamrlene_?

Of praat mee en deel direct jouw ervaring of mening!

Heb je ook een verhaal of tips om te delen?

Start dan nu je eerste post! Een story, forumtopic of poll plaatsen kan ook.