
Werk ik echt zo veel?
Meid.. wat werk je veel. Iets wat ik vaak te horen krijg. Ik werk als SEH verpleegkundigen en dus wisseldiensten daarnaast zit ik in de verpleegkundig adviesraad. Ik werk 24 uur op er werkvloer en daarnaast dus 4 uur VAR. Vanaf 1 December zit mij jaar ouderschapsverlof erop, heb ik wel wat uurtjes ingeleverd en ga ik naar de 28 uur per week + 4. Met een jong kindje is dit misschien redelijk veel en vraag me soms zelf ook af wat nou de juiste keuze is. Als ik andere gezinnen zie denk ik “maken we wel genoeg tijd met mekaar door”. Voor mijn gevoel hebben we vrij weinig tijd als gezin.
Maar goed... ik hou van mn werk al zijn die wisseldiensten en dan vooral de nachten en weekenden soms niet ideaal. Ik ben gek op de patiëntenzorg, de spoedzorg en acute situaties die ik tegenkom. Ik ga nog elke dag met plezier naar mijn werk en saai is het nooit. Moet ik dit opgeven om meer tijd met mijn gezin te besteden?
Tuurlijk is het niet dat we mekaar nooit zien en mijn avonden en nachten maakt dat ik Mason genoeg zie. Daarbij is woensdag mijn vaste vrije dag maar wanneer Bas thuis is.. avonden en weekend wil het nog wel eens zijn dat ik er niet ben. En ja, daar kies is voor maar soms is het toch wel erg ingewikkeld.
Ik wil dus bij mijn gezin zijn maar ook mijn werk vind ik enorm leuk. Ga ik dit volhouden? Stop ik met die 4 uurtjes extra.. ? Wat moet ik doen, hoe weet ik nou wat de juiste keuze is? Ik vind het maar een lastig iets. Moet ik me er bij neerleggen dat dit mijn leven is?
Hoeveel werken jullie? Hoe combineren jullie dit en vinden jullie dat je genoeg tijd met je gezin kunt besteden?
A.90
Uiteindelijk is er geen 'te veel', totdat je het zelf teveel vindt. En dat is voor iedereen anders. Ik werk nu officieel 40 uur per week, maar werk regelmatig over. Is dat teveel? Voor veel anderen misschien wel, maar voor mij werkt het prima. Ik zou gillend gek worden als ik 'maar' 32 uur zou werken en meer thuis zou zijn. En dat zou van mij geen goede moeder maken. Nou heb ik de luxe dat ik een man heb die deze verdeling ook prima vindt en het juist heerlijk vindt meer tijd met de kinderen door te brengen. Win-win. Het klinkt alsof jij en je gezin gelukkig zijn met de situatie zoals die is, dus waarom zou je het veranderen?
Muffin05
Nou vind ik 32 uur per week wel erg veel uren hoor, ik zou wel willen ruilen, met 60 uur per week en zulk onregelmatig werk dat ik vaak pas op ochtend hoor hoe laat ik moet werken. Soms weet ik het de avond van te voren al. Dag, nacht, weekend en een kindje van 15 weken.
emmetje86
Ik 4x9 en mijn man 5x8. Geen seconde het idee dat ik veel mis. Wel het gevoel dat de tijd extra snel gaat doordat je weinig thuis bent
MamavanMVenMB
Ik werk +-16 uur per week. 1 hele dag en 2 ochtenden. Dit is pas sinds dit schooljaar. Daarvoor was het 2 hele dagen en paste oma een dag op. M’n “hele” werkdag is m’n man thuis dit omdat hij elke zaterdag werkt. Hij werkt +- 40 uur per week. Op zondag hebben we ons “weekend” met ons gezin en op dinsdagochtend zijn we samen vrij want dan werkt hij middag/avond. Het lijkt heel weinig dat je elkaar ziet maar het is goed zo. Zo heb je elkaar tenminste nog wat te vertellen...