Lymfeklierpunctie en de uitslag
Maandag 15 november heb ik een extra punctie gehad omdat er een ‘matig intense’ klier was gezien op de MRI en PET-scan.
Mijn zusje was vandaag gezellig mee, met kleine Nova.
In de wachtkamer heb ik nog even een afspraak gemaakt bij het priklab om bloed te prikken voor het erfelijkheidsonderzoek, ik was nu toch in de buurt.
Alleen…. De afspraak voor de punctie liep enorm uit, na meer dan een uur wachten, werd ik eindelijk opgeroepen.
De verpleegkundige van de punctie heeft even gebeld met het priklab dat ik na de punctie direct zou komen voor het bloedprikken.
Omdat de klier aardig diep lag, het beeld op de echo toch weer anders was dan op de andere beelden, was het even zoeken, na ongeveer 30 minuten wisten ze zeker dat de ze goede klier te pakken hadden en heeft ze de punctie uitgevoerd. Dit keer gelukkig genoeg weefsel kunnen ‘happen’.
Ze maken namelijk een sneetje in de buurt van de klier, dan gaat er een dikke naald naar binnen, die prikt de klier aan, dan hoor je een klik die het weefsel uit de klier hapt.
Nadat de verdoving was uitgewerkt, merkte ik wel dat deze iets gevoeliger was dan de borstpunctie, maar dat kwam mede ook door de plek van het sneetje in de oksel.
Gelukkig kreeg ik vandaag, 18 november, al de uitslag, de klier is schoon! Super fijn!
Volgende week wordt alles besproken in het multidisciplinair overleg en krijgen wij daarna ook meer te horen over het behandeltraject.
Het komt steeds dichterbij nu…