
Je wilde er toch drie?
Over naïeve dromen, praktische bezwaren en het bijstellen van je plan...
Het leven kan raar lopen, dat hoef ik niemand hier waarschijnlijk nog te vertellen. Als ik één ding moet noemen wat bij mij persoonlijk niet helemaal heeft uitgepakt zoals ik in gedachten had, dan is het het moederschap wel. Want ik wilde heus wel kinderen, drie graag, maar niet voor mijn dertigste. En daar is allemaal precies niks van terechtgekomen.
Mijn studie was altijd heel belangrijk voor me. Ik wilde graag twee diploma's halen en daarna een mooie carrière. Hard werken, geld verdienen, een eigen huis. Lekker met mezelf bezig zijn zeg maar. Dat ging ook allemaal wel volgens plan, maar toen was daar De Man. We werden verliefd, gingen samenwonen, trouwden, bouwden vervolgens een grote-mensen-huis en toen tja, toen wilde ik een kind. Kleine kanttekening: ik was 25.
Het gebeurde niet per se van de ene op de andere dag hoor. Een paar maanden voordat ik daadwerkelijk zwanger werd had ik bij de huisarts gezeten. Lang verhaal kort: mijn spiraal deed niet meer wat 'ie moest doen, ik had een uitblijvende menstruatie en vervolgens haalde mijn lijf dat dubbel en dwars in. 'Het zou een miskraam kunnen zijn', zei de huisarts. Had ik tot dat moment nog geen seconde over nagedacht want dat hele baby's baren was een ver van mijn bed show dus ik haalde daar wat lichtzinnig mijn schouders over op. Inmiddels waren mijn klachten verdwenen en deed mijn lijf weer normaal, dus ik geloofde het allemaal wel. Maar die spiraal moest eruit, want die zat al ruim vijf jaar. En toen kwam het krijgen van kinderen toch ineens ter sprake.
Goed, een kleine vier maanden na dat huisartsbezoekje had ik een test met twee streepjes in mijn handen. Zwanger. Helemaal gepland en ontzettend gewenst. Maar niet hoe ik het een jaar of twee eerder nog voor me zag. 'Het ken verkeren', zeggen we dan in de regio waar ik vandaan kom, en zo is het maar net. Mijn carrière was helemaal niet meer belangrijk en ik was voornemens de allerbeste moeder van het Westelijk halfrond te worden. Sterker nog: ik dacht meteen na over nog meer kinderen. Een hele tafel vol, dat leek me wel wat. Ticho werd geboren, anderhalf jaar later volgde Tess en een nummer drie zou er ook wel komen. Dacht ik. Toen ik nog hormonaal was. Inmiddels ben ik daar op teruggekomen. Ja, drie kinderen lijkt me nog steeds echt hartstikke leuk en bovendien zou ik graag nog eens zwanger willen zijn, maar zo rooskleurig als dat mijn hormonale en ietwat naïeve zelf dat een jaar geleden nog zag, zo zie ik het gewoon niet meer.
En daar zijn meerdere redenen voor. De eerste en misschien wel allerbelangrijkste reden is dat De Man al vanaf het begin heeft geroepen dat hij geen drie kinderen wil. Nu niet, nooit niet. En tja, dan kan ik nog zo graag willen, zonder hem wordt het toch een tikkie ingewikkeld. De tweede reden is het feit dat ik met onze T's op dit moment al chronisch moe ben. Ze slapen slecht, vragen veel energie en kosten me duizend rimpels en grijze haren. Als er nóg een baby bij komt dan betekent dat echt mijn ondergang. En niet alleen mijn persoonlijke ondergang, maar ook die van mijn huwelijk. Want van weinig slaap en weinig tijd en energie voor elkaar wordt natuurlijk niemand beter. De derde reden is voornamelijk praktisch. We hebben nog één kamer over en daar staat de was, de kledingkast en een logeerbed. Ook is het lastig met auto's, ga ik failliet aan de kinderopvang en zie ik niet in hoe ik het allemaal moet bolwerken als er weer een baby bij komt. Tel daarbij op dat ik stiekem wel blij ben dat we 'ons eigen leven' weer een beetje terugkrijgen, het gemakkelijker wordt om de kids mee te nemen naar de sportvereniging/feestjes/daagjes uit en we bovendien bijna uit de luiers zijn en tja, je snapt het wel.
En last but zeker not least: we zijn ontzettend blij met onze twee kinderen. Ze zijn gezond, ze zijn leuk, ze zijn lief, ze zijn alles wat we wensten en nog veel meer. Het krijgen van een kind is niet vanzelfsprekend, laat staan het krijgen van een gezond kind. Als mens zijn we geneigd om altijd op zoek te gaan naar meer, meer en meer, maar soms is het ook gewoon goed. Tevreden zijn met wat je mocht krijgen, met alles wat er is, het is heel ingewikkeld maar tegelijkertijd ook zo simpel. En ik heb me die skill aardig eigen weten te maken. Ons gezin voelt en is compleet, al blijft er in mijn hart echt wel ruimte voor nog vierentachtig kinderen.
Hoeveel kinderen heb jij? En matcht dat met wat je ooit voor ogen had?
xAnouk
Muffin05
Herkenbaar, in mijn ideaal verhaal was ik op mijn 23e getrouwd, op mijn 24e zwanger en dat zou ik zo rond mijn 27e nog eens overdoen (dat zwanger, niet trouwen) Uiteindelijk ging man vreemd, waren we godzijdank niet getrouwd en had ik ook geen kinderen met hem, de volgende man wilde liever geen kinderen en toen waren we zomaar 10 jaar verder.......... Nu ben ik 35, niet getrouwd en sinds een half jaar moeder van mijn eerste, een hele diepe wens voor een 2e is er zeker, maar ik heb ook mogen ervaren dat een zwangerschap afmaken niet zo vanzelfsprekend is. Dus ik ben enorm blij met deze en mocht er nog een broertje of zusje komen dan zeg ik geen nee......(Of 2 broertjes of zusjes, of 3, of 4, of 15.......kinderen zijn net kittens..........Ze blijven niet lief en klein..😉)
Dianneke
Mijn man en ik wilden beiden altijd al 3 kinderen. Vervolgens duurde het 4 jaar en 4x IVF voordat ik zwanger was van nummer 1. Ik was superblij met onze dochter toen ze geboren werd en wilde nog best 1x die molen door als het moest, maar bij 2 zou het blijven. Alleen 9 maanden later bleek ik spontaan zwanger van nummer 2. Na dochter nummer 2 durfden we heel voorzichtig toch weer aan een groter gezin te denken. Maar ze was een enorm pittig ding en daarom wilden we even wachten. Mijn lijf dacht daar anders over en enkele dagen na de 3e verjaardag van onze oudste dochter werd ons 3e meisje geboren. Ze kreeg vlak na haar geboorte hersenvliesontsteking maar gelukkig gaat het goed met haar. Ik wilde nog wel een 4e maar manlief echt niet en ik was ook wel bang dat we dan teveel zouden vragen en het me dan teveel verdriet zou doen als het niet zou lukken. Inmiddels zijn ze 6,5 net 5 en 3,5 jaar en ben ik stiekem ook wel blij dat ik uit de luiers en gebroken nachten ben, dat we nog in 1 auto passen en niet meer hoeven te verhuizen 😅
Roosaa
Toevallig had ik het hier gisteren met mijn vriend over. Ik ben zwanger van de derde en het liefst krijgen een een nog meer. Maar ons verstand wint het hier gelukkig van;) we houden het bij drie.
JJ&OJ
Ik riep altijd dat ik geen kinderen wilde, na mn trouwen toch maar ervoor gegaan en beste beslissing van mn leven geweest! Inmiddels een jongen van 7 en een meisje van 2 en je zou zeggen niks meer te wensen over. . . .toch kriebelt t Ook om alles gewoon nog 1 keer mee te maken. Ben nu bijna 35 dus ik vind dat ik nog een paar jaar heb om te beslissen. Over 2.5 jaar moet de spiraal vervangen dus dan moeten we van onszelf de knoop doorhakken😅