Snap
  • Mama
  • haat
  • haatreacties

Ik haat jullie

Echt waar, soms haat ik jullie. Dan draait mijn maag zich om, rijst mijn hartslag de pan uit of draait mijn ademhaling overuren. Mijn vingers willen dan vol onmacht schreeuwen door mijn toetsenbord heen. Gelukkig komt mijn verstand dan om de hoek kijken die me verteld dat het het allemaal niet waard is. Dat sommigen niet beter weten en je je moet richten op positiviteit, maar oh wat maken jullie het me soms moeilijk.

Ik schreef al eerder een blog over mensen met ongevraagde meningen en adviezen. Maar de laatste tijd overtreffen de gemene en denigrerende reacties zelfs dit. Niet eens per se bij blogs van mij. Je hoeft maar op de Facebook of Instagram van Mamaplaats te kijken en er is altijd wel iemand die ongenuanceerd zijn of haar negativiteit komt spuien. Als dit nou enkel bij blogs over controversiële onderwerpen als vaccineren was zou ik het nog enigszins kunnen begrijpen, maar dit is helaas niet het geval.

Ik ben niet voor niets een rechtenstudent en discussiëren ligt dan ook in mijn aard. Mezelf inhouden dan weer net niet. Mijn handen kunnen echt gaan tintelen van vervelende comments. Af en toe laat ik me dan ook wel eens verleiden tot een discussie met iemand van de moedermaffia of een toetsenbordterroristje. Vermakelijk maar ook schrijnend hoe mensen kunnen denken dat ze altijd alles maar kunnen zeggen. Zeker als er ook kinderen bij betrokken zijn.

Voor iemand anders doe je het nooit goed. Laatst werd ik in de supermarkt door een dame aangesproken die het niet vond kunnen dat ik Sem zelf liet lopen. “Zo klein en nu al zelf moeten lopen?”. Waarna ik een paar weken later iemand hoorde die commentaar kreeg op het feit dat haar kind in de kinderwagen zat. 

Commentaar zal er altijd zijn, toch vind ik dat mensen moeten beseffen dat wanneer je veel over je leven deelt door middel van een blog, vlog of Instagram, dit je ook kwetsbaar maakt. We kiezen er zelf voor maar hebben wel het lef om zoveel over ons leven te delen. Ter vermaak van jullie en vaak ook ter inspiratie. Geregeld krijg ik dm’s van vrouwen of meiden die kracht putten uit mijn verhaal of zich in mij herkennen. Dit telt natuurlijk vele malen meer mee dan de haatcomments maar toch zou het ontzettend fijn zijn als die hashtag #doeslief eens doet wat het zou moeten doen. 

Dus, hier een leuk opdrachtje van mij. Hoeft niet lang te duren maar maakt een ander zijn dag wel een stukje leuker. Laat na het lezen van deze blog een leuke en positieve reactie bij iemand achter in plaats van een vervelende en pay it forward.

Een hele fijne dag vandaag!

Liefs,

Mirthe

Instagram: @liefsmirt

Mirthe's avatar
5 jaar geleden

Leuk om te horen! Moeders onder elkaar kunnen vreselijk zijn..

EvelyneMertens's avatar
5 jaar geleden

Hoi meid, heel herkenbaar. Ik heb enkele dagen geleden mijn 2e blogje geschreven op Mamaplaats. Wat ik dacht dat gewoon een luchtig stukje was, blijkt heel wat reacties uit te lokken, voornamelijk negatieve. Nooit gedacht dat dat onderwerp dit zou doen. En eigenlijk kwetst het me best, want mijn bedoeling met de blog lijkt helemaal niet begrepen te zijn door een heel aantal lezers... . En ik ben zelf niet iemand die negatieve comments zou achterlaten als een blog me niet aanstaat. Dus hé, je bent niet alleen je stukje is heel fijn geschreven en je doet dat goed!

Dutchmommy's avatar
5 jaar geleden

Heel mooi geschreven en helemaal waar! Dat is de reden dat ik bloggen best eng vind. Omdat als je even niet lekker in je vel zit de negatieve reacties je dag kunnen bepalen. Meer mom power en respect voor elkaar is gewoon nodig op social media??❤️

Jeda0000's avatar
5 jaar geleden

Precies dit?? Sta zo achter de nieuwe campagne van Sire #doeislief sluit hier mooi op aan

Hi! Praat je ook mee met postauthor?

Sharing is caring! Deel ook jouw ervaring of mening over dit onderwerp.

Pssst... Ben je er nog?

Er staan nog meer inspirerende verhalen op je te wachten! Maak nu gratis een account aan of log in om verder te gaan.

Nooit meer iets missen van Mamaplaats?

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!

Hi! Laat je ook een reactie achter bij Mirthe?

Of praat mee en deel direct jouw ervaring of mening!

Heb je ook een verhaal of tips om te delen?

Start dan nu je eerste post! Een story, forumtopic of poll plaatsen kan ook.