
HET KIND SLAAPT!
Als het onmogelijke mogelijk word....
Er zijn allerlei soorten kinderen. Vlugge, langzame, alleseters, bij-mama-in-nek-kruipers, avonturiers, allemansvrienden en boekjeslezer. Alle kinderen hebben echter dezelfde drie basisbehoeftes; liefde, eten en slaap. Zo ook ons kind. Aan liefde geen gebrek. Hij is enig kind en als hij even geen aandacht krijgt van ons dan zorgt hij wel dat hij aandacht krijgt. Een muurbloempje zal het nooit worden ben ik bang. Eten is ook een sterk ontwikkelde competentie van hem. Hij eet als een bouwvakker en waag het niet iets te eten als hij niks krijgt, dan is de kamer te klein. Komen we bij puntje drie, slapen. Slapen. Ja, dat is bij ons wel een dingetje. Wij zitten helaas in team-no-sleep. Ons kind vindt slapen maar zonde van de tijd. "Als papa en mama dan perse willen dat ik dat doe, dan vooruit, maar dan dus absoluut geen 12 uur achter elkaar he ?!?!?!". Zo lopen wij al negen maanden met wallen onder de ogen en een kind op de arm.
Elke avond begint hij zijn periode van geperiodiseerde slaap in zijn eigen bedje. Hier brengt hij tussen de 3 en 8 uur door waarin papa of mama zo'n 1-5 keer naar boven moeten om even te troosten/speen/aandacht/geef het een naam. Ergens in de nacht vindt meneer het mooi geweest. Ondanks dat hij nog niet kan praten kan hij op zo'n moment verrekkes goed duidelijk maken dat hij niet van plan is verder te gaan slapen. Na nachtenlang rondwandelen hebben we ontdekt dat meneer toch vooral heel veel behoefte heeft aan 'bij papa of mama zijn'. Slaap is niet alleen voor het kind belangrijk, dus eindigt hij vrijwel iedere nacht bij ons in bed. Wellicht niet het meest pedagogisch verantwoorde idee, maar je kind laten vallen door slaapgebrek is dat waarschijnlijk ook niet.
Zo ook vannacht. Meneer werd om 22.15u wakker, wat voor mij de meest verschrikkelijke tijd is. Ik lig rond 22.00u helemaal gesloopt in bed en hoor dan na 15 minuten het startsignaal voor weer minimaal twee uur feest met de mini. Ik had de hoop dan ook snel opgegeven en meneer overgeheveld naar het grote bed. Vriendlief lag bij te tanken in het logeerbed, dus alle ruimte. Baby begon dankbaar rondjes in bed te draaien net zolang tot hij op mij lag. Ik ben zelf altijd al een goede slaper geweest, maar sinds ik moeder ben, ben ik daar ook enorm dankbaar voor. Ik kon lekker een beetje snoezelen, terwijl zoonlief een soort turnoefening op en naast mij deed. Na ongeveer 60 minuten rondjes in mijn oksel te hebben gedraaid gebeurde het ondenkbare. Mijn zoon, mijn nooit zelf in slaap vallende zoon, viel na 1 uur, zonder flesje, in slaap!! Zielsgelukkig lag ik naar mijn slapende zoon te kijken. Hij zag er zo vredig en gelukkig uit. Mijn moederhart barste uit elkaar van zoveel puur geluk.
Helaas lag dit hoopje puur geluk op mijn been. En aangezien hij die turnoefeningen in z'n slaap toch van iemand geërfd heeft konden we niet zo blijven liggen. Pedagogisch onverantwoord is één, maar ik ga niet het risico lopen dat ik bovenop m'n zoon ga liggen. Dus met minutieuze bewegingen waarmee ik menig potje mikado gewonnen zou hebben en de voorzichtigheid van een dief in de nacht begon ik aan de bevrijding. Heel, heel voorzichtig lichtte ik zijn hoofdje een stukje op terwijl ik langzaam mijn been een stukje verplaatste. Stukje bij beetje en rustig aan, want het grote gevaar lag op de loer. EEN WAKKER KIND. Dat risico konden we niet nemen. Na ongeveer 10 minuten wrikken was het gelukt. Ik had mezelf onder mijn kind vandaan bevrijd!
Op de situatieschets hierboven kun je zien hoe mijn kind er vervolgens bij lag. We noemen hem weleens gekscherend ons prinsje. Jammer dat hij zich ook zo gaat gedragen. Maar slaap is slaap en dat is na 9 maanden team-no-sleep heilig. Dus mezelf om het kind heen gedrapeerd en gaan slapen.
En toen gebeurde het. Het onmogelijke. Het kind sliep. Het kind sliep van 23.15u tot 5.00u! Wat een zaligheid! Uiteraard ben ik een stuk meer 'in het ritme' als kindlief, en was ik dus wel elk uur wakker om mijn zoon ieder uur in een andere houding aan te treffen. Na 6 jaar begrijp ik nu hoe mijn vriend zich voelt als hij naast mij slaapt ;-)
Het was een heerlijke nacht :-)