
De R zit weer in de maand!
Het is je vast niet ontgaan, maar de R zit weer in de maand. En dat betekend vaak weer veel verkoudheidskansen. Nu weet iedereen wel wat je eraan kan doen. Maar wat kan je doen als je baby verkouden is?
Wat als je baby dus verkouden is. Afgelopen weken hebben we hier alweer lopen snotteren. En sinds vorige week is Dane ook verkouden geworden. Zo zielig, dus ging ik opzoek naar tips voor als je baby dus verkouden was. En dat is handig om te weten! Dus ik zal ze even hier met jullie delen.
Want pasgeboren baby’s kunnen nog niet door hun mond ademen en doen dit dus door hun neusje en als ze dus verkouden zijn hebben ze daar best moeite mee.
Wat je kunt doen is een neusspray gebruiken, zorg er wel voor dat die speciaal voor baby’s is! Doe dit enkel savonds voordat ie gaat slapen. Liever geen neusspray? Er zijn ook neusdruppels of een neuspompje kan je ook gebruiken. Je kan evt ook een kussentje of iets onder het matrasje leggen zodat her hoofdje wat hoger ligt. Zo zakt het slijm naar beneden.
Geef daarnaast je beeb ook extra water want dit verliest ie meer als die verkouden is. Het zorgt er ook voor dat het slijm wat losser komt.
Is je baby echt goed benauwd? Ga lekker stomen in de douche zodat zn neusje wat vrijer wordt
Zorg dat je huis niet te droog is. Je kan bijvoorbeeld bakjes met water aan je verwarming hangen. Heb je geen radiatoren meer? Hang dan wat was in de kamer voor de vochtigheid.
Goede hygiëne en ventilatie is ook erg van belang. Als je baby verkouden is was de handen en het gezichtje dan regelmatig om herbesmetting te voorkomen. Ventileer alle kamers goed in huis maar zorg ervoor dat je beeb niet op de tocht ligt!
Een verkoudheid gaat vaak vanzelf over net als bij ons natuurlijk. Is je beeb jonger als 3 maanden en krijgt hij koorts dan kan je beter even de huisarts bellen. Bij oudere baby’s kan je de huisarts bellen als de koorts langer als een dag aanhoudt. Als je baby een piepende ademhaling heeft, slecht drinkt en suf wordt zou ik zeker de huisarts bellen.
En voelt je mama instinct anders aan, doe wat je hart je ingeeft! Ik ben van het teveel bellen als te weinig. Hoop dat jullie hier iets aan hebben. En dat we die verkoudheid weer kunnen doorstaan! ??